Czad - niewidoczny zabójca

Wednesday 28 August Chimney

Ryzyko podtrucia się tlenkiem węgla jest wciąż znacznym problemem ogólnospołecznym w Polsce. Lekkomyślne nastawienie do ogrzewania, a czasem zwyczajna bezmyślność skutkują wieloma ludźmi pokrzywdzonymi przez czad w każdą zimę. Tlenek węgla, który potocznie nazywamy czadem, jest pozbawionym woni gazem, jaki jest groźny dla organizmów żywych. Pojawia się gdy w wyniku deficytu dostępu do czystego powietrza następuje niezupełne spalanie się opału w piecu.

Największe ryzyko zatrucia tlenkiem węgla występuje w mieszkaniach, w jakich instalacja grzewcza jest niehermetyczna, a dodatkowo brak efektywnej wentylacji, np. na skutek rozmyślnego zapchania krat wentylacyjnych, czy po wymienieniu okien albo drzwi na bardziej szczelne. Okna starszego wariantu przy swych licznych słabościach (jak np. duże utraty ciepła) umożliwiały mimo wszystko zapewnienie lepszego przepływu powietrza, co jest cięższe przy nowoczesnych oknach plastikowych. Jednakże także one posiadają mikrowywietrzniki, chociaż cyrkulacja powietrza nie jest tak efektywna jak w wypadku starych okien drewnianych.

Żeby ograniczyć niebezpieczeństwo skażenia czadem, należy przede wszystkim dostarczyć optymalny stopień wymiany powietrza w pomieszczeniu, oraz uszczelnić samą instalację grzewczą (obojętnie co by nie było źródłem ciepła – kocioł C.O., kocioł kondensacyjny albo kominek). Nie można zakrywać wywietrzników, ponieważ utrudnia to krążenie powietrza w lokum, a od czasu do czasu należy wywietrzyć mieszkanie. W stałych przedziałach czasu trzeba skontrolować kondycję przewodów wentylacyjnych oraz dymowych, a w przypadku potrzeby uszczelnić komin: patrz tutaj.

Znamionami zatrucia tlenkiem węgla są bóle oraz zawroty głowy, przemęczenie, dolegliwości z oddychaniem, senność i wymioty. W wypadku zaobserwowania u siebie lub innych domowników tego typu symptomów należy koniecznie natychmiast przewietrzyć mieszkanie i wezwać karetkę pogotowia.

Należy również mieć na uwadze, zwłaszcza w wypadku źródeł ogrzewania ustawionych wewnątrz obiektu, a nie w oddzielnym miejscu, o tym że do dobrego przebiegu spalania konieczny jest ciągły dopływ czystego powietrza. Spalanie jest przecież procesem utleniania, i wyłącznie przy odpowiedniej wymianie powietrza następuje pełne spalanie, podczas jakiego uwalnia się zwykły dwutlenek węgla.


Commenti per "Czad - niewidoczny zabójca"

 1. Marquisbus Sunday 13 October 2019

  Avatar

  スーパーコピーブランド激安通販専門店!
  https://www.kyoku66.com/goods-1882.html

  世界一流のスーパーコピーブランド時計、バッグ、財布、アクセサリ最新入荷!
  ブランドコピー、ブランド偽物、ルイヴィトンコピー、 ロレックスコピー、シャネルコピー、グッチコピー、エルメスコピー、 ボッテガ?ヴェネタコピー、 バーバリーコピー、ミュウミュウコピー、トリーバーチコピー、バレンシアガコピー、ディオールコピー、ブルガリコピー、ブラダコピー、 ドルチェ&ガッバーナコピー、オメガコピー、フランク ミュラーコピー、gagaコピー。
  私達は長年の実体商店の販売経験を持って、先進とプロの技術を持って、
  高品質のスーパーコピー時計づくりに 取り組んでいます。
  最高品質のロレックス時計コピー、カルティエ時計コピー、IWC時計コピー、
  ブライトリング時計コピー、パネライ時計コピー激安販売中
  商品の数量は多い、品質はよい.海外直営店直接買い付け!
  商品は全てよい材料と優れた品質で作ります。
  高質な製品を驚きの低価格で提供して,安心、迅速、確実にお客様の手元にお届け致します。
  ぜひご来店くださいませ。
  ※ 2019年注文割引開催中,全部の商品割引10%
  ※ 在庫情報随時更新!
  ※ 100%品質を保証する。
  ※ 送料は無料です(日本全国)!
  税関の没収する商品は再度無料にして発送します!
  URL:
  https://www.kyoku66.com/goods-4355.html

 2. legpostinf Friday 24 January 2020

  Avatar

  Закладки Альфа, Мяу, Мефедрон, ЛСД, Кокаин в
  Алматы, Павлодар, Усть-Каменогорск
  Качественный продукт закладками в вашем городе.
  http://www.legpost.biz
  http://underground.xmarket3gpgw2ftz.onion
  @legpostmkbot
  КИВИ КАРТЫ ТЕЛЕ2 БИТКОИН

  Рады видеть вас за покупками!

 3. rimlVag Wednesday 12 February 2020

  Avatar

  импортные подшипники купить
  импортные подшипники купить

  http://podshipnik-mo.ru/nke/

Add comment

Fill out the form below to add your own comments

User data

Add your comment