Ogrzewanie domu - węgiel najlepszy?

Tuesday 18 September Chimney

wegiel.jpg

W naszym klimacie niestety nie przez cały rok panują temperatury, które są dla nas komfortowe. Gdy przychodzi zima, należy pomyśleć o tym, aby zapewnić sobie jakieś źródło ciepła.
Jedni ogrzewają dom węglem, inni pelletem, jeszcze inni gazem, a niektórzy decydują się na ogrzewanie elektryczne. Oczywiście, każde z nich ma swoje wady i zalety.

Węgiel to ciągły brud w kotłowni i konieczność nieustannego czyszczenia pieca i powstającej sadzy. Jest za to najtańszym na rynku źródłem ciepła. Nieco drożej wypada pellet. Jeszcze droższe, choć wciąż przystępne cenowo jest ogrzewanie gazowe. Nie wszędzie istnieje jednak możliwość przyłączenia do instalacji gazowej. Praktycznie wszędzie dostępny jest za to prąd, bez którego trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonujące gospodarstwo domowe. Jego cena jest jedna najwyższa, i mimo niewątpliwej wygody, uzyskiwanie ciepła z energii elektrycznej potrafi zrujnować domowy budżet. Warto więc się dobrze zastanowić przed wyborem odpowiedniego źródła ciepła. Oczywiście najwięcej szczęścia mają ci, którzy posiadają przyłącze do miejskiej ciepłowni.


Commenti per "Ogrzewanie domu - węgiel najlepszy?"